Na co jsem zapomněla?

Abych mohla kapitolu Lefkada v klidu uzavřít a s čistým svědomím, že jsem vám předala všechny mé tipy se mohla vrhnout na další země – musím se trochu zamyslet a zapátrat v paměti nad věcmi, který jsem vám zapomněla napsat!!

 

M/S Christina

Jak jsem mohla zapomenout na M/S Christinu?! Můžete ji vidět ve všech našich videích a pokud jste/budete na Lefkadě, proboha nenechte si to ujít!! M/S Christina je nejlepší lodní výlet, jaký můžete z Lefkady podniknout! Vyráží se v 9 ráno z přístavu Nidri a je o vás postaráno až do pěti do večera. Za 40euro se podíváte tam, kam byste se bez pomoci místňáků jen těžko podívali. Loď vlastní britsko-řecká rodinka, takže výklad o všech navštěvovaných místech dostanete v krásné angličtině a oběd pro vás uvaří pravá řecká babička. Na tomhle výletě je nejlepší to, že mají omezený počet míst (takže jim napiště co nejdříve!!) což zajišťuje parádní pohodlí po celou dobu plavby – samozřejmě vleže 😉

Já osobně doporučuju dorazit do přístavu před vyplutím co nejdříve a uvelebit se na nejvýše položených lehátkách – odtud se totiž krásně pozoruje celá cesta a když budete mít štěstí, tak i delfíni!

 

Jela jsem s nima už 5x a přístě pojedu zase! Tak na co čekáte? Koukejte si je zabookovat!

Malá plážička po cestě na mys Dukáto

Mám jeden jedinej důvod, proč jsem tuhle pláž nezmínila ve svém seznamu pláží. Tuhle pláž vřele nedoporučuju, pokud jste si u Alexe půjčili skútr. My byli hrozně dobrodružní, tak jsme tuhle cestu na skútru hecli… a já pak šla skoro celou cestu nahoru pěšky 😀 Prosimvás jeďte sem jen autem a buďte sakra opatrní, protože to je vážně hodně punková cesta! Velké kameny, které vám klidně prorvou gumu a do toho spousta prachu, takže pozor! Nicméně pokud tohle všechno hecnete, čeká vás miniaturní kamenitá krásná plážička, která (podle cedulí) patří místnímu klášteru, takže byste se tu asi měli chovat 😀

Přístav Sivota

Krásný přístav, hlavně na večerní romantické procházky! Naprosto záměrně jsem žádnou místní restauraci nezahrnula v mém gastronomickém seznamu – pořád jsem z místních taveren dost rozpačitá. Přijde mi, že místní pohostinství narušil nespočet jachet a plachetnic, které tu každou noc kotví a tak zdá se že místňáci mají pocit, že tu bude zákazníků vždy dost a dostatečně se nesnaží. Možná to ale byla jen moje špatná zkušenost, budu ráda, když dáte vědět, že se to změnilo!

Hlavní město Lefkada

Kolem hlavního města určitě pojedete po cestě z letiště. V momentě kdy přejedete padací most, minete město zleva a vydáte se na východní pobřeží směrem na jih. Letos jsme se do hlavního ani nezajeli podívat, protože je tak trochu na druhé straně ostrova, než většinou trávíme čas 😀 Pokud ale budete mít cestu okolo, určitě se zde stavte po západu slunce (přes den by se vám mohlo stát, že bude většina podniků zavřená, protože prostě siesta!). Město má krásný historický genius loci, určitě si projděte staré kamenné uličky a nezapomeňte zapadnout do některého z pravoslavných kostelů. Co se večeře týče, opět doporučuji prolézt TripAdvisor anebo jednoduše koukat, která tarevna je nejvíce narvaná a ideálně řekama!

 

 

 

Tak doufám, že jsem vám o Lefkadě řekla něco, co jste už dávno neznali a kdyby vás napadlo ještě něco dalšího, klidně mi napište, budu ráda 🙂 A v létě 2018 se tam všichni vidíme!