Vietnam – Jak na Phu Quoc?

Celé moje asijské dobrodružství začalo sice na Taiwanu, ale nestihla jsem se ani pořádně zabydlet a rozkoukat a už za mnou přiletěl Max a zahlásil směr moře! Loni jsme totiž kvůli práci a natáčení Skate of Mind nestihli naši milovanou Lefkadu, takže jsme měli deficit slané vody a tepla. Začalo tedy plánování cesty do Vietnamu – vlastně ani nevím, proč nás napadl právě Vietnam – asi hlavně kvůli ceně letenek!

Po celodenním (nekecám) googlování a hledání správných destinací jsme se rozhodli pro ostrov Phu Quoc. Velkou roli hrálo počasí, o tom jsem se nejlépe poreferovala na téhle stránce , kterou vřele doporučuju v rámci cestování po Asii!

 

Navíc sem (na rozdíl od zbytku Vietnamu) nepotřebujete žádná víza a na letišti vás jednoduše bez cavyků pustí. Momentálně se už dají víza do Vietnamu vyřídit online, takže kdybychom chtěli někam dál, taky by to stejně nebyl problém.

 

 

Letenky z Taiwanu stály asi 2500 Kč, takže na to jsme si stěžovat nemohli 😀 Vyhlídli jsme hotel na Bookingu – v podstatě jediný volný a ucházející resort Viet Thanh (nojo bookovali jsme na poslední chvíli a jeli tam v sezoně na přelomu února a března) a byli jsme nadmíru spokojení! 8 nocí pro dvě osoby nás stálo 5200 Kč. Bungalov s klimatizací, sice žádný luxus, ale koupelna čistá, postel trochu tvrdší (pro mě lepší než měkčí teda), ale čisté ručníky každý den a zásoby pitné vody pravidelně doplněny. Určitě si při výběru hotelu dávejte bacha jestli mají klimatizaci nebo alespoň větrák a hlavně moskytiéru!! To že se vám v koupelně sem tam projdou mravenci je podle mě celkem normální, takže při výběru ubytka berte hysterické jednohvězdičkové hodnocení kvůli rodině mravenců s rezervou.

 

Tenhle resort se nachází na západním pobřeží ostrova Phu Quoc kousek od hlavního města Duong Dong . V téhle oblasti je největší koncentrace hotelů, takže si určitě vyberete. Pokud ale chcete zažít boží klid a žádný ukřičený diskotéky (které nám tam bohužel rostly před očima), určitě si zabookujte Kiki Coconut Beach Resort. Jestli se někdy budu chtít znova podívat na Phu Quoc, tak chci rozhodně sem! Strávili jsme tu jedno boží odpoledne a dovedli bysme si představit tu být i dýl.

Po ubytování doporučuju opět zajít do nejbližší autopůjčovny a půjčit si skútra! Bude vás to stát přibližně 100Kč na den, s řidičákem si tu nikdo hlavu neláme a doprava je tu skutečně divoká (i když oproti zbytku Vietnamu hodně kultivovaná). Připravte se na skutečný chaos, neplatí tu žádná pravidla, jen pravidla džungle. Neustále na vás bude někdo troubit, toho se ale nelekejte, to jen znamená „Bacha jedu!“, takže si to neberte osobně a trubte taky! Pokud chcete přejít silnici, tak ji prostě přejděte. Žádné dlouhé rozhlížení nebo čekání, až doprava poleví, ona totiž nepoleví. Nějakým zázrakem tu ten chaos funguje a všichni dávají bacha na to, jak jedou ti okolo nich, takže jsme za celou dobu neviděli jedinou bouračku!

 

 

 

Na Phu Quocu sice nezažijete ten pravý Vietnam, jak ho známe z vyprávění majitelů českých večerek a restaurací, ale jako dovolenková destinace je to fajn. Bohužel se tu ve velkém rozrůstají gigantické resorty, které pohlcují malé domečky a políčka místních obyvatel, kteří jsou sice nešťastní, ale nechají si zaplatit od ruských developerů a svoji půdu jednoduše opustí. Obávám se, že do pár let Phu Quoc ztratí svoje kouzlo a zbyde z něj jen umělé středisko pro turisty.

 

V dalším článku se podíváme na nejkrásnější pláže tohoto ostrova a taky vám dám pár tipů, kde se tu najíst!