Pláže Phu Quocu

Phu Quoc je největší vietnamský ostrov umístěný v Thajském zálivu, vzdálený jen 4km od Kambodži. Může se vám tedy občas stát, že vám místní pláže připomenou Thajsko. Tady máte seznam těch, které podle mě stojí za to.

 

 

Sao Beach

Když se řekne Phu Quoc, většina lidí si představí Sao Beach. Tahle pláž je jako z katalogu – bílý písek, křišťálově čistá voda, mělko kam oko dohlédne a palmy. Z pár palem ještě navíc visí houpačky, takže to už je úplnej sen každýho dovolenkáře! Na první dojem jsem byla úplně uchvácená, bohužel mi to postupně pár věcí začalo kazit. To, že noc předtím byla v thajském zálivu bouřka, takže bylo nafoukáno hodně chaluh, to samozřejmě nikdo neovlivní… to že se ty chaluhy mísily s odpadkama všeho druhu, už tak milé nebylo.. Místního „obchodníka“ s lehátkama ani nenapadlo vyplavené odpadky sbírat, kasírovat nás za relax mu ale problém nedělalo. Místní restaurace mě taky svými předraženými pokrmy z instantních nudlí nenadchly.. bohužel je tu dost běžné, že když si objednáte Pho Bo, dostanete klasickou čínskou polívku z pytlíku, za cenu pražské Pho Bo.

Pláž je to ale fakt nádherná, kupte si svačinku jinde, hlavně ovoce a jeďte sem pochillovat.

 

 

Long Beach

Tahle pláž – jak už to má v názvu – je dost dlouhá a táhne se po celém západním pobřeží ostrovu Phu Quoc. My jsme na téhle pláži byli ubytováni a na pár dní by nám asi i vystačila, ono totiž projít ji celou není jen tak! Takže znovu doporučuji půjčit skútr a vyrazit.

Na Long beach rozhodně stojí za to část, kde se nachází noční klub Epizode – stavte se tu ale přes den na koupačku! Kdy jindy se vám poštěstí poplavat v opravdovém světě Salvadora Dalího? Majitel tohoto klubu se totiž rozhodl, že ideálním doplňkem k housovým večírkům budou právě tyto Dalím inspirované sochy.

Kiki Coconut Beach

Jak už jsem zmiňovala v prvním článku, tady bych chtěla být ubytovaná!! Tahle pláž je úplně panenská a netknutá, můžete tu najít i hvězdice! Určitě zaparkujte u místního resortu, můžete si tu poležet v sítích a dát si i něco malého k jídlu a pití. A když budete mít štěstí, budou vám nohy okusovat štěňata, tak jako mně..

Photos by Polina Ilchenko 

Ganh Dau Beach

 

Na tuhle pláž jsme se dostali ani nevíme jak! Na drzouny jsme totiž zastavili mimo parkoviště jednotlivých resortů, prolezli kolem „domků“ a bungalovů místních a doštrádovali si to na lehátka sousedního luxusního resortu 😀 To bychom nebyli Češi co… Nicméně nás manažer objektu něžně vyprovodil, tak jsme se o kousek dál plácli na písek, což taky nebylo zlý! A taky tu maj luxusní domečky ve vodě, můžete vidět ve videu 😀

Ong Lang Beach

 

Tahle pláž je dobrá, když se vám okouká Long Beach a chcete něco malilinko jinýho 😀 Jinak není příliš ničím výjimečná – jen po cestě sem jsme projeli loukou, kde se zrovna líhlo asi 200 motýlů a viděli jsme, jak volně roste kešu – to nepochopíte!