Pláže Korfu

Co se týče pláží na Korfu, je tu neskutečná rozmanitost! Najdete tu krásné oblázkové pláže tak typické pro jónské moře, ale i dlouhé písečné s pozvolným vstupem. Pro výběr pláží jsem jako vždy prolítla hodnocení Tripadvisoru a když jsem vyloučila ty nejturističtější kousky, vrhla jsem se ještě na Google mapy v satelitním módu a hledala vše, co z ptačí perspektivy připomínalo pláž! Dá se k tomu slézt? Super! Obecně platí (snad při jakémkoliv cestování) čím jednodušší je se tam dostat, tím víc lidí tam bude. Takže pokud si při cestě téměř zlámete nohu, můžete si bejt jistý, že tam budete sami 😀 My navštívili Korfu v půlce července a jediné, co nás zaskočilo, byla ledová voda (ono se teda není co divit, je to nejsevernější jónský ostrov). Co se týče mých tipů, za týden jsme nestihli projet celý ostrov, to je tu na skútru absolutně nereálné, kvalita silnic je na zabití (volně srovnatelné s výmoly středočeského kraje:D). Moje tipy tedy budou omezené na severozápad ostrova, protože jak už víte, náš hometown bylo Kassiopi.

Canal d-Amour / Sidari beach

Tohle je právě ta nejturističtější záležitost, pamatuju si ji už z roku 2006, tenhle komplex pískovcových útvarů je totiž obsypán hotely, bary a restauracemi a ještě ke všemu se tu to mu říká Kanál lásky… takže se tu hodně množí tématika lásky, všude srdíčka a je to dost kýčovitý a nevkusný. Když se neotáčíte zády a soustředíte se na tu přírodní část, je to fakt krásný (hlavně když je klidný moře). Ale že byste o něco přišli, když sem nepojedete? To se říct nedá! První dvě fotky jsou z roku 2006, kdy jsme vychytali trochu klidnější moře než v roce 2018.

Porto Timoni

Asi nejoblíbenější double pláž celého Řecka známá ze všech pohlednic. Obujte si ale pořádný boty, sem si trochu šlápnete. Pokud jste ale odvážný (nebo spíš na hlavu jako já), zvládnete to i v žabkách. Největší výhodou téhle pláže není to, že by byly dvě – ono je tu možností ke koupání víc, stačí se nebát a jít dál. Samozřejmě to neberte jako návod, věřím, že máte všichni v pořádku úsudek a nepolezete někam, odkud se zřítíte! Nicméně krásné místo s oblázkama, průzračná voda jako vždy a pokud netrefíte tak ledovou vodu jako my, určitě si nezapomeňte masku a šnorchl, tady toho bude hodně na koukání!

Agios Georgios Beach

Až si to vyšlápnete zpátky z Porto Timoni, můžete se stavit tady na ochlazení. Klasická písková pláž s postupným přístupem do moře. Navíc podél pláže najdete bary, taverničky a sámošky, takže si můžete koupit sváču na pláž. My jsme si tu koupili občerstvení, dáchli jsme si ve stínu hezky pohodlně na písku a na večer jsme jeli zpátky do Kassiopi.

Limni beach

Krásný schovaný kousek u Paleokastritsy, na který se buďto dostanete jenom loďkou nebo krkolomnou cestou skrze olivový háj. Zkusili jsme to z obou stran a jako suchozemská krysa doporučuju pěší cestičku. Tady vám dávám špendlík Google map, kde nechejte auto/skútr a odsud se vydejte dolu a po levé ruce hledejte dřevěnou ceduli s ukazatelem. Na téhle cestě vás sluníčko neusmaží, takže je to celkem pohodová procházka. Pláž samotná je oboustranná podobně jako Porto Timoni, takže si můžete vybrat, na které straně se chcete cachtat. Jsou tu větší kameny, takže pokud nemáte vytrénovaná chodidla, tak doporučuju boty do vody.

Akoli beach

Tak tahle byla jedna z našich nejoblíbenějších – jsem ráda, že už ji někdo na google mapách pojmenoval, loni to byla ještě Hidden beach nebo Secret beach 😀 Lidí tu bylo míň, protože si to sem člověk zas musí doťapat po svých nebo se tu nechat vysypat z lodi na omezený čas (pokud nejste majitelem lodi samozřejmě). Když jsme sem došli, byli jsme tu vlastně sami, kamínky čistý a voda průzračná! Na levé straně je ještě pidiplážička, na kterou se dostanete v závislosti na příliv – my to museli trošku prolézt na skále. Auto nechte zaparkované tady a pak už se vydejte po svých a držte se google map 🙂

Avlaki beach

Kolem téhle pláže pojedete, když se z Kassiopi vydáte na výše zmíněnou Akoli. Je krásně přístupná, hned vedle je silnice, takže tu počítejte s vyšší koncentrací rodin s dětmi. Pláž je ale dostatečně dlouhá a najdete si tu místečko. Navíc když budete umírat hlady, je tu pár míst k jídlu hned za silnicí.

Apraos Beach

Na téhle pláži jsme se stavovali na osvěžení po cestě z Kassiopi na západ. Pláž je na jónský ostrov dost netradiční, je to pláž s tmavším pískem a dloooouhatánským vstupem do moře… vlastně pokud si chcete zaplavat nebo se namočit celí, tak sem nechoďte 😀 je to ale luxusní brouzdaliště, já jsem to ocenila hlavně proto, že je tu tak mělko, že byla vyhřátá voda. V Kassiopi byla občas pěkně ledová, takže tady sem si mohla lehnout na písek a nechat se ošplouchávat teplou vodou. Pokud máte bílý plavky, tak si tu samozřejmě nelehejte, zničíte si je tim tmavym pískem… 😀

Small wild beach

To jsme si to jednou štrádovali z gyrosu na Kanoni beach a po cestě jsme si všimli téhle krásné kamenité minipláže. Když máte kliku a leží tu max. 2 lidi, tak se sem možná ještě vejdete! Krásné místo obklopené skalami a zelení, kde vás moc lidí neruší, jen na ležení to není moc pohodlný 😀 Na google mapách je označený jako Small wild beach a je to rozhodně příjemnější varianta než vedlejší Bataria beach, kterou přes lehátka a slunečníky ani nevidíte.

Kanoni beach

Naše absolutně nejoblíbenější! Tohle bylo vtipný zjištění po pár dnech cestování, že tu nejlepší pláž máme vlastně kousek pěšky od ubytka. Není to teda nic moc pohodlného, na písku si tu nepoležíte, na kamínkách taky ne, leží se rovnou na skále! Což je ale možná mnohdy pohodlnější než větší kamínky! Slunečník tu teda není kde zapíchnout, ale když chytnete den bez větru, stačí ho opřít nebo zaseknout do jedné z prasklin. Ze skalnatých útvarů tu můžete rovnou skákat do vody, osvěžení vás tedy nemine. Voda je tu neskutečně průzračná a pod skalami se to hemží rybičkama. Ven z vody se můžete zase vyškrábat po skále (vody tu v ten moment máte asi po pás) nebo vymletou dírou a přes mikroplážičku. Tahle pláž je za nás to nej!