Lefkada

Lefkada je můj nejoblíbenější řecký ostrov, na kterém jsem letos byla po patnácté. Díky tomu vidím, jak se to tam za ta leta mění, mám ochutnané každé jídlo a znám (téměř) každý kout, chci se s váma o to podělit.

Jak nejlépe na Lefkadu? Ono totiž Lefkada není úplně ostrov, s pevninou ji pojí malý most, takže se na ni dá dostat suchou nohou (rozuměj autem). Autem je to ale několikadenní utrpení, které vám sežere čas i peníze, je tedy stále nejjednodušší koupit zájezd u cestovní společnosti. My si vždycky kupujeme letecky s ubytováním bez stravy (věřte mi, budete chtít mít možnost volby) a vyjde to rozhodně levněji, než kdybyste se snažili pořídit letenku sami na sebe a ubytování zvlášť, přes cestovku je to o hodně levnější.

Příklad: Náš zájezd 8dní letecky z Prahy, včetně transportu z letiště na Lefkadě a ubytování v **apartmánu Leonidas za 10 990,- na osobu. Když jsem vyhledávala letenky samostatně, nejlevnější zpáteční letenka byla kolem 7000,-.

Když vybíráte ubytování, záleží samozřejmě na vašich potřebách, ale my na ubytku nikdy netrávili moc času, chodíme se tam jen vyspat a zbytek času jsme venku!

Takže nás studia s ** nikdy neurazila. Jakou zvolit destinaci? Za mě jednoznačně Vasiliki!! Tenhle přístav na jihu je můj letní domov, kde si to musí zamilovat každý a je to skvělý výchozí bod pro cestování po ostrově. Jednou jedinkrát jsme byli ubytovaní v Nidri a byli jsme z toho dost nešťastní, Nidri je rušné město plné diskoték a pláže na východním pobřeží také nejsou úplným klenotem. Eventuálně bych ještě doporučila Agios Nikitas, kouzelné městečko!

Osobně mám ozkoušené ubytování v Hotelu Mythos, Rania, Thomas a Leonidas a můžu všechny vřele doporučit. Vybírejte ubytování blíže k přístavu, ať to nemáte daleko na jídlo a večerní procházky! Výhodou posledních tří jmenovaných jsou malinké čisté plážičky poblíž.

Jste ubytovaní? Super, tak co teď? Asi jste dost hladoví, o tom kde se nejlépe najíst se dočtete příště. Pohybovat se po Lefkadě je dobré půjčeným autem – nebo ještě lépe – skútrem! Pokud budete ubytovaný ve Vasiliki, není lepší autopůjčovna, než ta u Alexe.

Půjčujeme si u něj auta a skútry celá rodina už 20let a i když jsme mu to ne vždy vrátili ve 100% stavu (na pláži nám nějací chytráci urazili zrcátko apod.), je to pohodář, který se na vás usměje, mávne rukou a rozhodně z vás nebude páčit nějaké odškodné. Tímhle vás samozřejmě nenabádám, abyste něco takovýho dělali, běda vám 😀 Když budete hezky prosit a trochu smlouvat, podaří se vám při delším pronájmu skútru uhádat 125 obsah za 15€ na den a denně nás plná nádrž stála 5€. Auto stojí kolem 30€ na den bez benzínu.

Tak a teď když jste pojízdní, tak kam vyrazit?