Když nevyjde počasí?

I v létě v Řecku se vám může stát, že teploty klesnou na 22°C a začne pršet – jako se to stalo nám. Při takové teplotě se vám do plavek a do moře opravdu nechce. Nebo se může stát, že už máte moře plné zuby (to se asi může stát, ale je to nepravděpodobné haha) a chcete vyrazit někam do vnitrozemí – na Lefkadě je možností spousta!

Vodopády v Nidri

Moje oblíbená atrakce vzdálená asi 15min jízdy na motorce od přístavu Nidri. Když zaparkujete čeká vás něžná procházka přírodou a po schodech k něčemu, čemu sice místní říkají vodopády, ale je to spíš takový hezký čůrek. Pokud jedete na vodopády uprostřed léta, Niagáry neočekávejte, protože je sucho. I tak ale stojí zato! Je tam několik lagun, které shromažďují superledovou vodu, takže počítejte s tím, že trošku přimrznete. Sem je určitě super jet, když teploty šplhají ke 40’C, protože celá procházka i vodopády jsou ve stínu.

 

Kostel Ekklisia Profiti Ilias (proroka Eliáše)

Tenhle kostel se nachází na jednom z nejvyšších bodů Lefkády a je z něj nádhernej výhled na východní pobřeží a přístav Nidri. Při dobrém počasí dohlédnete i na ostrovy Skorpios a Meganisi. Nezapomeňte nakouknout i do samotného kostelíka, je malinký, ale má silnou pravoslavnou atmosféru. Po cestě k tomuhle kostelíku minete opuštěnou vojenskou základnu, tam by asi byl slušný urbex, my se tam ale nikdy neodvážili.

Mys Doukato a maják Akratas

Nejjižněji položené místo na Lefkadě zdobí krásný maják. Je odsud výhled na vysoké útesy západního pobřeží a při lepší dohlednosti i na ostrovy Kefalonia a Ithaka. Po cestě k mysu potkáte i malé kamenité plážičky, na které je ale trochu krkolomnější přístup, záleží na vaší odvaze!

Projížďka na skútru

Jak už jsem psala tady, nejlepší způsob přepravy po Lefkádě je na skútru. Je to takový dobrodrůžo a zažijete všechno hezky zblízka. Ono samotná cesta je na tomhle ostrově cíl, můžete se s tím skútrem kdekoliv zastavit, jít ochutnat u cesty olivový olej, vyfotit se s oslíkem nebo si natrhat čerstvé mandle. Auto je sice pohodlnější varianta cestování, nicméně parkování je tu v letních měsících trochu o nervy… ale aspoň nemusíte každý den nafukovat a vyfukovat a skládat matraci na pláži jako to děláme my 😀